Kirándulás - Путовање

28-11-2022 | Dešavanja
У среду, 23. новембра, ученици 3.1 и 4.1 одељења наше школе били су у Новом Саду, у посети факултетима и галеријама. Прво су посетили Медицински факултет, затим Филозофски, Правни, Факултет техничких наука, Економски и на крају, Природно-математички факултет. Ови факултети су они о којим матуранти и годину дана млађи гимназијалци размишљају када је у питању усмерење након завршене гимназије. У свакој од наведених високошколских установа дочекани су врло срдачно и професионално. Саслушали су предавања и добили одговоре на бројна питања. Пуни утисака, на крају ове екскурзије посетили су две галерије: Галерију Матице српске и Спомен збирку Павла Бељанског, где су наши ђаци имали прилику да виде дела најзначајних српских уметника: Уроша Предића, Саве Шумановића, Паје Јовановића, Надежде Петровић, Петра Лубарде и многих других. Могли бисмо рећи: наши ђаци су квалитетно провели овај дан!
2022. november 23-án a Zentai Gimnázium 3/1 és 4/1 osztályának tanulói tanári kísérettel ellátogattak Újvidékre az egyetemi városba. A látogatásuk célja az volt, hogy a továbbtanulásuk eldöntésében a különböző lehetőségek közül tudjanak választani. Ellátogattak az orvosi, a bölcsészeti, a jogi, a műszaki, a közgazdasági és a természettudományi-matematikai ismereteket kínáló intézményekbe, melyek mindegyike szívélyesen fogadta a diákokat. Ez mellett még két kiállítást is megtekinthettek a tanulók, s így tartalmasan telt az újvidéki kirándulásuk.