Látogatás a 65.Belgrádi Nemzetközi Könyvkiállításon - ПОСЕТИЛИ СМО 65. МЕЂУНАРОДНИ БЕОГРАДСКИ САЈАМ КЊИГА

03-11-2022 | Dešavanja
ПОСЕТИЛИ СМО 65. МЕЂУНАРОДНИ БЕОГРАДСКИ САЈАМ КЊИГА Након дуже паузе изазване пандемијом корона вируса, група од 50 ученика и наставника 28. октобра је посетила Међународни београдски сајам књига, који се одржавао под слоганом „Повратак написаних“. На овој регионално највећој књижевној манифестацији, популарно названој „празником књиге“, земља почасни гост ове године била је Румунија, која је на свом штанду такође приредила пропратне догађаје и промоције. Поред обиласка бројних штандова домаћих и страних излагача, ученици су имали прилику да присуствују неком од пратећих програма Сајма, као и да посете Сајам образовања и наставних средстава, који се одржавао у хали 2ц под слоганом „Образована Србија, успешна Србија“. Као и увек, вођа пута био је посвећеник читању и књизи професор историје Јован Гашовић, који се старао о свим сегментима путовања. И поново, zахваљујући донацији NEO-DISPLAY DOO SENTA, у школској библиотеци ће се ускоро наћи књиге овогодишње нобеловке Ани Ерно, добитнице Нинове награде Милене Марковић, неколико бестселера према интересовањима ученика изражених у читалачкој анкети, дела потребна за наставу изборног предмета Примењене науке, као и неколико нових књижевних критика.
Látogatás a 65.Belgrádi Nemzetközi Könyvkiállításon 2022.október 28-án a Zentai Gimnázium 50 tanulója tanári kísérettel ellátogatott a Belgrádi Nemzetközi Könyvkiállításra. A könyvkiállítás idei díszvendége Románia volt. A tanulóknak lehetőségük nyílt a kiállítás kísérő programjain való részvételre is. Gašović Jovan történelem szakos tanár kalauzolta őket. Az utazás megvalósításának anyagi részéhez adományával hozzájárult a zentai NEO-DISPLAY DOO. Az iskolai könyvtár állománya is gyarapodott, a könyvtárosnő a könyvek vásárlását illetően a tanulók érdeklődését is szem előtt tartotta.