Pozdravni govor

Поздрављам Вас у име колектива „Сенћанске гимназије“ и свих запослених! Овом приликом желим укратко да Вам представим нашу школу. Слике и текстуални делови на сајту пружају увид у некадашњи и актуелни живот наше установе, као и информације о текућим едукативним догађајима. Ту се и ученици и родитељи могу информисати о школском животу. Наша школа прославила је више од 147 постојања и једна је од најстаријих институција у држави. Има за циљ пружање квалитетног образовања и стварање такве културне атмосфере у којој ће се ценити вредности као што су знање, образовање, хуманост, љубав и дисциплина, а које ће се преносити ученицима уз помоћ разноликих педагошких метода, како би нашем друштву дали личности добро подучене општој култури.Све наше делатности организујемо ослањајући се на традицију, али посвећујемо пажњу и савременим потребама. Покушавамо да испланирамо васпитно-образовни рад тако да ученици на најбољи начин испоље своје способности бивајући део садржајног и пријатног живота школе. Велика је предност што у малим одељењима која имамо, поред добре атмосфере, може да се развија непосредан контакт између ученика и наставника, што омогућава да наставници више пажње посвете личном развоју сваког ученика. Наши ученици освајали су многа признања на државним и међународним научним и спортским такмичењима и манифестацијама. Тешко би било набројати све награде које су добили. Они полажу пријемне испите са великим успехом и веома добро се показују у даљем школовању на вишим нивоима. Наша школа са радошћу очекује све оне који би волели да буду ученици школе која пружа савремена стручна знања и висок ниво општег образовања. Желим Вам много среће и истрајности у припреми и полагању пријемног испита и приликом уписа у школу! Хвала на пажњи!