146 év - 146 година

2022-10-06 | Események

Јуче, 5. октобра 2022. године, Сенћанска гимназија је прославила још један велики јубилеј - 146 година од кад се у овој школи први пут зачуло школско звоно које је означило почетак наставе. Кроз разне изазове и периоде, наша школа је опстала скоро век и по. Рођендан школе смо обележили на занимљив начин: наставу су, уместо професора, држали наши ђаци. Као што рођенданским прославама и приличи, имали смо и рођенданску торту. Јубилеј Сенћанске гимназије чеситао је Жолт Сакалаш, покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине - националне заједнице. Захваљујемо! Свим некадашњим и садашњим ученицима, наставницима и запосленима у Сенћанској гимназији желим срећан Дан школе!

Слике

Теgnap 2022. október 5-én ünnepeltük a Zentai Gimnázium 146 éves jubileumát. Erre a jeles évfordulóra úgy emlékeztünk, hogy a diákok kerültek középpontba olyan értelemben is, hogy ők tartották az órákat kipróbálva ezzel a tanári szerepet. Az első osztályos gimnazisták számára az idősebb társaik játékos vetélkedőket szerveztek, hogy ténylegesen is közéjük tartozhassanak. A tanulók apróbb ajándékokat is kaptak, s az ünnepi torta sem maradhatott el. Szakállas Zsolt, tartományi oktatásügyi titkár is kifejezte jókívánságait ez alkalomból intézményünknek. A Zentai Gimnázium minden egykori és jelenlegi dolgozójának és tanulójának emlékezetes iskolanapot kívánunk!

KÉPEK