2023-04-28 | Események
Поводом Светског дана књиге, који се обележава 23. априла, на дан када се преминула два великана светске књижевности Шекспир и Сервантес, у понедељак 24. априла је у школској библиотеци приређен пригодан програм. Након сентенци посвећених значају књиге и указивања на неопходност читања квалитетне литературе услед актуелне појаве сиромашења језика у савременој комуникацији, уз музичку пратњу су читани Шекспирови сонети, одломци из Сервантесових дела, одржане презентације о њиховом стваралаштву. У програму су учествовали ученици Хелена Ерич, Алекса Бошковић, Тара Борђошки и Лука Марчета, а у публици су били ученици I1 и III 1 одељења.
A könyv és a szerzői jogok világnapja 1995 óta április 23-a, többek között azért, mert ezen a napon zárult le két világirodalmi nagyságnak, William Shakespeare-nek és Miguel de Cervantesnek a földi élete. A Zentai Gimnázium könyvtárában emlékeztek meg tanulóink erről az eseményről április 24-én. A I/1 és a III/1 osztály diákjai előtt Erič Helena, Bošković Aleksa, Borđoški Tara és Marčeta Luka mutatkozott be prezentációkkal és az említett neves szerzők műveiből való szemelvények bemutatásával az olvasás fontosságára és a könyv szeretetére irányítva a figyelmet, hogy ténylegesen az olvasás és a könyvek ünnepe legyen ez a nap.